دانشکده پرستاری، مامایی وبهداشت

دکتر نفر اعلام کرد:

رویارویی مستقیم صندوق های سرمایه گذار با واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۲ کد : ۱۳۱۱۱ اخبار تصویری-سایت زیرمجموعه
تعداد بازدید:۴۲۰
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری اولین فن بازار در حوزه تجهیزات پزشکی‌با همکاری اداره کل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه به منظور رویارویی مستقیم صندوق های سرمایه گذاری با واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان از تاریخ ۱۷ آذر ماه سال جاری به مدت سه روز خبر داد
رویارویی مستقیم صندوق های سرمایه گذار با واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی- دکتر محسن نفر یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی را ایجاد ساز و کارهای حمایتی جهت تبدیل ایده های فناورانه به محصولات دانش بنیان عنوان کرد و گفت: مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی حوزه علوم پزشکی دانشگاه با حمایت از هسته ها و واحدهای فناور و نیز شرکت های دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده اند.

وی به برخی از مشکلات موجود در تجاری سازی محصولات تولید شده در این مراکز دانشگاهی اشاره کرد و اظهار داشت: جذب سرمایه گذار جهت تامین هزینه های مورد نیاز برای اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، احداث خط تولید و فروش محصولات و... یکی از این مشکلات می باشد که امیدوارم تا حدی با برپایی این فن بازار ها مرتفع شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد محصولات ارائه شده در این فن بازار بیان کرد: ۶۰ محصول از سوی واحدهای دانشگاهی سراسر کشور که دارای نوآوری در زمینه تخصصی خود می باشند، در این رویدادپژوهشی- تجاری سازی انتخاب و ارائه خواهند شد. این محصولات عمدتاً در مراکز رشد یا مراکز تحقیقاتی تولید شده و دارای قرارداد با واحدهای دانشگاهی خود می باشند.

وی در پایان از برگزاری دومین فن بازار در زمینه دارو و گیاهان دارویی در بهمن ماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: واحدهای دانشگاهی که دارای محصولات داروئی با شرایط فوق باشند، می توانند با ارسال مدارک و مستندات مورد نیاز به سازمان مرکزی دانشگاه، نسبت به اعلام آمادگی جهت شرکت در این رویداد تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی اقدام نمایند


( ۱ )

نظر شما :